بهترین روش اصلاح موهای زائد بدن چیست؟

2021-11-23

پروبیتی: بهترین روش اصلاح موهای زائد بدن چیست؟ اصلاح موهای زائد بدن یکی از دغدغه هایی است که اکثر خانم ها و آقایان در طول زندگی خود با آن مواجه هستند.

هر کدام از شیوه های اصلاح موهای زائد بدن نیز اثرات جانبی بر روی پوست و سلامت افراد میگذارد.

 تیغ، موم، نخ اصلاح، کرم‌ها و پودرهای موبر، دستگاه‌های اپیلاتور، بندانداز برقی و در نهایت، لیزر از جمله مواردی است که می توان از آن ها برای اصلاح موقت یا دائم استفاده نمود.

blank

دکلره یا بی رنگ کردن مو

دکلره یا بی رنگ کردن موهای زائد فقط موجب تغییر رنگ آنها می شود و در از بین بردن و یا کاهش موهای زائد تاثیری ندارد. توجه داشته باشید که بدلیل اثر مستقیم مواد بی رنگ کننده بر روی پوست ممکن است ایجاد حساسیت نماید.

کرم ها و پودرهای موبر

کرم ها و پودرهای موبر در انواع مدل های مختلف قابل استفاده هستند. کرم را به صورت لایه ای نازک بر روی پوست مالیده و مدتی صبر نموده و بعد تمیز نمایید. برای استفاده از پودر نیز کافی است طبق دستور العمل مندرج روی بسته، به صورت خمیر آماده و روی پوست مالیده و پس از گذراندن مدت زمان لازم، نسبت به پاک نمودن سطح پوست اقدام نمایید. در این شیوه مو از سطح پوست جداشده و بسته به میزان رشد موها، یک الی ۵ روز بعد ممکن است مجدد موها رشد نمایند و در بعضی موارد استفاده مکرر از پودر یا کرم موبر منجر به کاهش تقریبی موها می گردد که این در افراد مختلف متغیر هست.

blank

بهترین روش اصلاح موهای بدن کدام است؟

تیغ اصلاح


این گزینه نیز از قدیم مورد استفاده اکثر خانم ها و آقایان بوده است ولی بدلیل امکان بریدن پوست یکی از گزینه های ناخوشایند نیز می باشد. در این حالت نیز مو فقط از سطح پوست تراشیده شده و مجددقابلیت رشد دارد و گاهی نیز بدلیل تراشیدن مو در جهت های مختلف امکان دارد موها به صورت زیر پوستی رشد نمایند.

موم

متدوال ترین شیوه استفاده از موم این می باشد که ابتدا موم را گرم نموده و به وسیله کاردک روی سطح پوست مالیده و با پدهای مخصوص یا پارچه ای در خلاف جهت رویش موها برداشته شود. اگر موم زیادی گرم شود امکان سوختگی پوست می باشد و اگر هنگام برداشتن پدها سرعت عمل کافی نداشته باشید امکان کبودی پوست می باشد. بنابراین این شیوه علی رغم اینکه برخلاف شیوه های قبلی مو را از ریشه می کند و سرعت رشد مو کمتر می شود بدلیل مشکلات بوجود آمده در بعضی افراد ایجاد نارضایتی می کند. در این شیوه نیز موهای زیرپوستی امکان دارد بوجود آیند.

blank

بهترین روش اصلاح موهای زائد بدن چیست؟

اپیلاتور

در این شیوه انواع دستگاه ها به صورت برقی و یا شارژی موجود می باشند. در این شیوه نیز مو از ریشه کنده می شود و معمولا لوسیون ها و ژل های مخصوص قبل و بعد از اصلاح جهت کاهش درد نیز موجود می باشد. متاسفانه موهای زیر پوستی در این شیوه نیز قابل روئیت می باشد.

لیزر

 

 

یکی از محبوب ترین شیوه هایی که درد نسبتا کمتری از سایر روش ها دارد و از طرفی سرعت رشد مو را خیلی کاهش می دهد، استفاده از لیزر می باشد. اما برخلاف شیوه های قبلی این شیوه هزینه بیشتری دارد.

هدف اصلی در لیزر برای رفع موهای زائد بدن، تطابق طول موج خاصی از نور و جریان با ملانین ( در فولیکول‌های مو – جزئی از رنگدانه‌های طبیعی پوست و مو است که رنگ را تشکیل می‌دهد) است. این کار باید در حالتی رخ دهد که بافت‌های کناری هیچ آسیبی را متحمل نشوند.

لیزر‌های دایود یک طول موج از نور را انتخاب می‌کنند. وقتی ملانین گرم می‌شود، در نتیجه ریشه و جریان خون در فولیکول قطع شده و در انتها، رشد موی زائد نیز به صورت دائمی قطع خواهد شد. لیزر‌های با کیفیت بالا از دستگاه‌های خنک سازی (+۵ درجه سانتیگراد) برای حفاظت از سطح پوست استفاده می‌کنند. استفاده از دستگاه خنک سازی سطح پوست باعث می‌شود که درمان بسیار آسان و بدون درد باشد. لیزر‌های دایود نور را به صورتی انتقال می‌دهند که برای استفاده روی هر نوع پوستی مناسب باشند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید