مانیکور و پدیکور چیست؟

2021-12-11

پروبیتی : مانیکور و پدیکور چیست؟ مانیکور به مراقبت از دست و پدیکور به مراقبت از پاها اشاره دارد. که شامل مراقبت از پوست، مراقبت از ناخن و تقویت ناخن مصنوعی است. بیایید نگاهی عمیق‌تر به دلایل اصلی برای مانیکور یا پدیکور بیاندازیم.

سوهان کشیدن و شکل دادن به ناخن، برداشتن پوست اضافی و کوتیکول ناخن، ماساژ دست‌ها، روش‌های درمانی مختلفی مثلا پارافین تراپی و… از جمله خدماتی است که در مانیکور و برحسب سفارش مشتری قابل انجام می باشد. بعد از اتمام مانیکور ممکن است برحسب درخواست مشتری لاک ناخن نیز در مرحله آخر صورت پذیرد.

بدلیل اینکه در مانیکور معمولا از ماساژ و روغن ها استفاده می شود، بنابراین اثر مثبتی بر روس سلامت ناخن و پوست می تواند داشته باشد.

پدیکور نیز مانند مانیکور مراحل مختلفی دارد و برای سلامت ناخن های پا و پاها بکار برده می شود.

در هر دو مورد در صورت رعایت نکات بهداشتی، در نهایت اثرات مثبتی از جمله افزایش گردش خون در دست ها و پا، بهبود سلامت ناخن ها، کاهش استرس و کاهش آلودگی های دست و پا حاصل خواهد شد.

مانیکور و پدیکور

مانیکور و پدیکور چیست؟

زیبایی شناسی

دلیل اصلی رزرو وقت مانیکور و پدیکور با یک متخصص مانیکور حرفه ای؛ تغییر، تقویت یا حفظ ظاهر ناخن هاست. گزینه های مختلفی برای شخصی سازی زیبایی ناخن های دست یا پا وجود دارد.

رنگ

رنگ (های) لاکی که برای لاک زدن ناخن های خود انتخاب می کنید، نقش مهمی در ظاهر مانیکور یا پدیکور شما دارد.

مانیکور و پدیکور

مانیکور و پدیکور چیست؟

شکل

شکل منحصر به فرد یا متنوع ناخن در درجه اول از ویژگی های مانیکور است تا پدیکور. در مورد نحوه فرم دادن به ناخن ها، چندین انتخاب مختلف وجود دارد. نوک های گرد، نوک های نوک تیز و نوک های صاف یا مربعی از رایج ترین شکل های ناخن درخواستی هستند. ناخن های طبیعی را می توان در صورتی شکل داد که برای رشد، برش و سوهان زدن به اندازه کافی سالم و قوی باشند. با این حال، ناخن های مصنوعی معمولا برای شکل دادن بهتر هستند.

پوست

هر گونه مشکل جدی پوستی باید همیشه توسط یک متخصص پوست، مورد بررسی قرار گیرد، اما یک تکنسین ناخن می‌تواند در مورد بسیاری از بیماری‌های پوستی جزئی، که ممکن است با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کنید، به شما کمک کند. خشکی سطحی و برخی لکه‌ها مانند پینه‌ها تنها چند نمونه از بیماری‌های پوستی هستند که می‌توانند توسط متخصص ناخن در حین مانیکور و پدیکور برطرف شوند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید