عوارض خوابیدن با آرایش | با آرایش صورت نخوابید

2021-02-15

حتما برای شما هم پیش آمده است که خسته اید و حوصله ی پاک کردن آرایش تان را ندارید و با همان آرایش خوابیده اید؟ توصیه می کنم دیگر این کار را نکنید ! زیرا صدمات زیادی به پوستتان وارد می کنید. خوابیدن با آرایش مشکلات زیادی را برای پوستان ایجاد می کند همراه پروبیتی باشید تا عوارض خوابیدن با آرایش را بررسی نماییم.

blank

عوارض خوابیدن با آرایش | با آرایش صورت نخوابید

منافذ پوستتان را مسدود نکنید !

بسیاری از کرم های روشن کننده پوست، پنکیک های صورت، منافذ و روزنه های پوست را مسدود می کنند تا لکه یا جوش های سطح پوست دیده نشوند و آرایشتان زیبا تر به نظر برسد. 

اما شما با نادیده گرفتن پاکسازی پوست قبل از خواب سبب می شوید تا انواع جوش ها روی نواحی مختلفی از پوستتان ایجاد شود و رنگ پوستتان نیز تیره و کدر گردد.

چرا پوست صورت جوش می زند؟

یکی از علل شایع جوش زدن پوست همین خوابیدن با آرایش است. پوست انسان به طور طبیعی در حال کار و فعالیت است و از آب، مواد معدنی، چربی ها نیز ساخته شده است.

سطح پوست دارای منافذ متعددی است که با عرق کردن و ترشح چربی، به عنوان یک مرطوب کننده عمل می کند و آلاینده ها، سلول های مرده را از سطح پوست جدا می کند.

با آرایش کردن این منافذ پوست بسته می شود و مانع ترشح چربی شده و با عرق کردن این منافذ گشاد می شوند و سبب بروز جوش روی سطح پوست می گردد.

زمانی که آلودگی های محیطی به همراه لوازم آرایشی استفاده شده روی سطح پوست قرار می گیرند سبب تجمیع یکسری باکتری ها و میکروب ها شده و به منافذ و روزنه های سطح پوست نفوذ کرده و انواع جوش یا آکنه روی سطح پوست ایجاد می شود. حالا باید فکری برای درمان جوش های صورت صورتتان بکنید … 

blank

عوارض خوابیدن با آرایش | با آرایش صورت نخوابید

خوابیدن با آرایش پوستتان را پیر می کند!

ایجاد چین و چروک روی صورت رابطه ی مستقیم با خوابیدن همراه با آرایش دارد. اگر با آرایش بخوابید پوست شما آسیب می بیند در نتیجه خشکی پوست، کاهش کلاژن سطح پوست، تداخل در تنفس پوست و .. برای پوست اتفاق افتاده که بسیار ناخوشایند است؛ در نتیجه به مرور زمان این عوامل سبب ایجاد چین و چروک روی سطح پوستتان می شود و با بالا رفتن سن پوستتان زودتر از سنتان پیر خواهد شد.

زمان پاک کردن آرایش به یاد داشته باشید که پوستتان به صورت کامل از مواد آرایشی پاکسازی شود. باقی ماندن مواد آرایشی روی سطح پوست سبب خشکی، پوسته پوسته شدن پوست می شود. 

بهتر است قبل از خواب آرایش صورتتان را با دستمال مرطوب پاک کنید سپس با مواد لایه بردار یا آب بشوید و کمی از کرم های مرطوب کننده نیز استفاده نمایید تا در شب پوستتان بهتر بتواند خودش را ترمیم و بازسازی کند.

بازسازی سلولی در زمان خواب اتفاق می افتد و خوابیدن با آرایش این پروسه مهم پوست را مختل می کند.

راز شادابی و سلامت پوست چیست؟

همه ی افراد از داشتن پوستی شاداب و با طراوت لذت می برند. چه کار کنیم تا پوستی شاداب داشته باشیم؟

استفاده از کرم ها روشن کننده و انواع رژگونه ها بسیار خوب است اما یادتان باشد حتما قبل از اینکه بخواهید بخوابید صورتتان را بشویید تا طراوت و شادابی خود را از دست ندهد. 

اگر قبل از خواب آرایشتان را پاک نکنید پوست صورتتان دچار خفگی می شود و تمام صورتتان با جوش های سر سیاه پر می شود.

اگر از لوازم بهداشتی فراوان استفاده می کنید خوب است که به پاکسازی و لایه برداری آن هم فکر کنید تا پوستتان جذابی داشته باشید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید