نکاتی کلیدی در مورد نحوه انتخاب مرطوب کننده مناسب

2022-01-08

نکاتی کلیدی در مورد نحوه انتخاب مرطوب کننده مناسب ! یکی از مهم ترین محصولات مراقبت از پوست، مرطوب کننده است. آنها معمولاً بعد از پاک کننده یا شستشوی صورت اعمال می شوند. یک مرطوب کننده برای هیدراته نگه داشتن صورت شما و به عنوان یک لایه محافظ برای پوست شما طراحی شده است.  به عنوان سدی عمل می کند تا رطوبت پوست شما را محفوظ نگه دارد. بدون این لایه، پوست شما بیشتر مستعد خشکی و التهاب می شود.

blank

نکاتی کلیدی در مورد نحوه انتخاب مرطوب کننده مناسب !

اکثر ما از مرطوب کننده استفاده می کنیم، اما چگونه می دانید کدام یک را انتخاب کنید؟

قانون اساسی این است که شما باید مرطوب کننده خود را بر اساس نوع پوست خود انتخاب کنید. اگر چرب یا ترکیبی هستید، بافت سبک تر (به لوسیون فکر کنید) بهتر خواهد بود. اگر خشک‌تر هستید، به تغذیه بیشتری نیاز دارید (به کرم فکر کنید).

چگونه می توانید نوع پوست خود را تشخیص دهید؟ یک ترفند خوب این است که صورت خود را بشویید، صورت خود را خشک کنید و سپس احساس پوست خود را بررسی کنید. آیا احساس خوب و انعطاف پذیری دارد؟ در این صورت به احتمال زیاد پوست مختلط/چرب دارید. آیا احساس سفت و ناراحتی می کند؟ پس احتمالاً پوست خشک یا دهیدراته دارید.

به غیر از بافت، این ملاحظات اضافی باید در هنگام انتخاب مرطوب کننده در نظر گرفته شود:

محافظت با SPF وسیع: برای کرم صبح شما توصیه می شود.

فواید ضد پیری: برای مرطوب کننده های صبح و عصر توصیه می شود. به دنبال موادی مانند آنتی اکسیدان باشید.

blank

نکاتی کلیدی در مورد نحوه انتخاب مرطوب کننده مناسب !

از مرطوب کننده با SPF در شب استفاده نکنید !

آیا به کرم صبح و کرم شب نیاز دارید؟ خب این بستگی داره اولاً، با توجه به موارد فوق، اگر از مرطوب‌کننده‌ای با SPF استفاده می‌کنید، پاسخ کاملاً مثبت است، شما به کرمی متفاوت برای عصرانه نیاز دارید. به طور کلی، یک کرم صبح باید بر محافظت (در برابر محیط، در برابر اشعه ماوراء بنفش) تمرکز کند و کرم عصر باید بر روی ترمیم تمرکز کند ( زیبایی، آنتی اکسیدان ها و سایر مواد احیا کننده).

فصلی بودن را در نظر بگیرید. این بدان معنی است که ممکن است دو مرطوب کننده مختلف داشته باشید، یکی سبک برای تابستان مرطوب و دیگری مرطوب کننده تر برای زمستان خشک. همچنین آب و هوا را به یاد داشته باشید، به ویژه اگر اخیراً نقل مکان کرده اید.

مرطوب کننده ای که در دهه ۲۰ سالگی برای شما مناسب بود، احتمالاً دیگر برای شما در دهه ۴۰ زندگی مناسب نیست. پوست یک موجود زنده تنفسی است که با گذشت زمان تکامل می یابد و تغییر می کند. همانطور که کمد لباس خود را از ۲۰ سالگی به ۴۰ سالگی تغییر می دهید، باید محصولات مراقبت از پوست خود را نیز تطبیق دهید. به طور کلی، با افزایش سن معمولا پوست خشک می شود.

مرطوب کننده خود را از ترقوه یا استخوان ترقوه تا پیشانی بمالید و همیشه به سمت بالا حرکت کنید، برخلاف نیروی جاذبه. همیشه به یاد داشته باشید که صورت شما به چانه ختم نمی شود، بلکه به وسط سینه ختم می شود. قانون طلایی لایه بندی محصول را به خاطر بسپارید: نازک تا ضخیم. بنابراین، مرطوب کننده خود را روی سرم های خود، زیر آرایش خود بمالید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید