تفاوت هاشور به روش فیبروز با شیدینگ (سایه ابرو)

2021-03-08

حتما شما هم تفاوت فیبروز و شیدینگ را نمی دانید؟ هاشور چیست؟ برای ابرو ها کم پشت از چه روشی برای زیبایی استفاده کنم؟ و.. 

 همراه پروبیتی باشید تا شما را با تفاوت های هاشور و سایه آشنا سازیم ….

هاشور: خطوط نازکی مانند مو را در ابرو ایجاد می کند و سبب پرتر نشان دادن ابرو ها می شود.

سایه: علاوه بر خطوط نازکی که در ابرو ایجاد می کند کل ابرو را نیز رنگ می کند و بیشتر شبیه به تاتو است.

شیدینگ طبیعی

تفاوت هاشور به روش فیبروز با شیدینگ ( سایه ابرو)

شیدینگ یا همان سایه ابرو

در شیدینگ یا سایه ابرو، رنگ به کل ابرو نفوذ می کند معمولا در قسمت ابتدا و تاج ابرو سایه کمتر و در قسمت انتهای ابرو، پر رنگ تر می باشد. در سایه های جدید معمولا هیچ قابی دور ابرو گرفته نمی شود.

معمولا شیدینگ به دو صورت میکروپیگمنشن و به صورت دستی با دستگاه بلید میکروبلیدینگ انجام می شود.

سایه ابرو با دستگاه میکروپیگمنشن به این صورت است که قاب از قبل کشیده شده با رنگ به صورت دورانی و سپس زیگزاکی پر می شود. در این روش اگر پیاز مو سالم باشد، تحریک شده و سبب رشد مجدد ابرو ها می شود. 

در شیدینگ به روش میکروبلیدینگ لازم است سرعت دستگاه بسیار پایین باشد و سرعت دست بالا

تفاوت هاشور با سایه

فیبروز یا هاشور سه بعدی به روش میکروبلیدینگ

هاشور فیبروز یکی از روش های پر طرف دار در بین خانم برای آرایشی ابرو می باشد.

در فیبروز یا همان میکروبلدینگ از بلید برای کشیدن هاشور ها استفاده می شود این بلید ها یکبار مصرف بوده و برای هر مشتری یکبار قابل استفاده است.

در این روش از مهارت آرایشگر غافل نشوید… زیرا اوست که مشخص می کند شکل ظاهری ابرویتان به چه شکلی باشد و چقدر با ظاهرتان همخوانی داشته باشد انتخاب رنگ ابرو نیز بر اساس رنگ دانه های پوست و رنگ اصلی ابرو صورت می گیرد.

طراح باید فشار متناسب به ابرو وارد کند اگر فشار وارد شده توسط بلید زیاد باشد هاشور ها عمیق می شود و به ابرو آسیب می زند و اگر سطحی باشد خیلی زود این آرایش ابرو محو می شود.

تفاوت هاشور با شیدینگ

تفاوت هاشور به روش فیبروز با شیدینگ ( سایه ابرو)

تفاوت هاشور و سایه ؟

افرادی که ابرو های کم پشتی دارند و یا دچار ریزش ابرو هستند می توانند از هاشور و سایه ابرو برای زیبایی ابرو هایشان استفاده نمایند. هاشور نسبت به سایه از دام بیشتر بهرمند هست.این روش های زیبایی ابرو نیمه دائمی هستند.

هاشور یا شیدینگ طبیعی تر است ؟

حتما برای شما هم سوال پیش آمده است که هاشور طبیعی تر هست یا سایه ؟در پاسخ به این سوال باید گفته شود هاشور طبیعی تر به نظر می رسد زیرا از خطوطی به نازکی مو و مشابه با مو برای ترمیم نواحی بدون مو استفاده می شود. اگر دور ابرو های شما قاب نداشته باشد هاشور تان طبیعی تر به نظر می رسد.

قاب ابرو بهتر است یا هاشور ؟

افرادی که ابرو های پر و نامنظمی دارند بهتر است از قاب ابرو استفاده کنند تا ابرو هایشان مرتب تر به نظر برسد و یک حالت خاص داشته باشد و افرادی که ابرو های خالی و کم مو دارند بهتر است از هاشور استفاده نمایند.

تفاوت هاشور با سایه ابرو

تفاوت هاشور به روش فیبروز با شیدینگ ( سایه ابرو)

سایه ابرو بهتر است یا میکروبلیندینگ ؟

میکروبلیدینگ یا هاشور سه بعدی ابرو به همراه سایه ابرو برای افرادی که ابرو های کم پشتی دارند توصیه می شود. در روش میکروبلدینگ ابتدا ابرو با قلم بلید طراحی شده و سپس هاشور می زنند. میکروبلیدینگ برای افرادی که ابرو های کم پشتی دارند نسبت به سایه ابرو بهتر است اما بازهم به چهره ی فرد بستگی دارد که چه نوع آرایش صورتی، او را جذاب تر می کند.

معایب سایه ابرو و هاشور

یکی از موارد قابل توجه در سایه ابرو این است که رشد مو های ابرو، زیر سایه به شدت کاهش می یابد. زمان طراحی احتمالا ابرو دچار زخم و تورم نیز می شود . افرادی که دارای حساسیت های پوستی هستند و بیماری های خاص مانند اگزما توصیه می شود از این روش برای زیبایی ابروهایشان استفاده نکنید. 

عفونت ها و حساسیت های پوستی از معایب هاشور ابرو نیز می باشد. 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید