فواید استفاده از ماسک زغال

2021-04-28

پروبیتی: زیبایی و داشتن پوست زیبا امروزه به عنوان یکی از اصلی ترین مسائل زیبایی است. استفاده از ترکیبات زغال برای لایه برداری و پاکسازی پوست صورت در بین بانوان از محبوبیت بالایی بهرمند است؛ همراه ما باشید تا به بررسی فواید و مضرات استفاده از ماسک زغال بپردازیم .

ماسک زغال

فواید استفاده از ماسک زغال برای صورت چیست؟

ماسک زغال چیست؟

 امرزوه از زغال به دلیل داشتن کربن فعال در بسیاری از ترکیبات بهداشتی مانند انواع صابون ها، انواع شامپو ها، انواع ماسک زغال و لایه بردارها استفاده می شود.

براساس پژوهش های صورت گرفته در خصوص زغال، محققین به این نتیجه دست پیدا کردند که کربن فعال توانایی از بین بردن انواع باکتری ها و ناخالصی های پوست را دارد از همین رو از این ماده در اغلب ترکیبات آرایشی بهداشتی استفاده می شود. از کربن فعال در  ماسک های زغال استفاده می شود.

فواید استفاده از ماسک زغال

  • متعادل نمودن چربی پوست: استفاده از این ماسک سبب متعادل سازی چربی پوست می شود. برای رفع جوش های سر سیاه نیز بسیار توصیه می شود.
  • لایه برداری با ماسک زغال: استفاده از این ماسک برای لایه برداری پوست، ضایعات پوستی، جای زخم ها بسیار توصیه می شود.
  • رفع آکنه و جوش های صورت: یکی از دلایل مهم جوش و آکنه تجمع سلول های مرده روی سطح پوست که درون منافذ باز پوست قرار می گیرند. از ماسک زغال برای رفع آکنه و جوش های سرسیاه روی سطح پوست استفاده می شود. اگر تمایلی به استفاده از ماسک برای کل صورت ندارید می توانید ماسک را روی آکنه قرار دهید.
  • از بین بردن ناخالصی های روی صورت: زغال به دلیل داشتن کربن و فعال بودن قادر است ناخالصی ها، باکترها و سموم روی سطح پوست را در خود جذب کند.  
ماسک زغال

فواید استفاده از ماسک زغال برای صورت چیست؟

مضرات استفاده از ماسک زغال

مطابق پژوهش های صورت گرفته ماسک زغال و کربن بی خطر است و استفاده بیش از حد از این ماسک سبب خشکی پوست می شود.

در صورتی که داری پوست حساسی هستید و تاکنون از این نوع ماسک استفاده ننموده اید می توانید مقداری از ماسک را روی آرنج دستتان تست کنید در صورت التهاب و قرمزی بهتر است برای صورتتان استفاده نکنید.

ماسک زغال با چه ترکیباتی برای چه پوستی مناسب است؟

اگر پوست صورتتان چرب است بهتر است از ماسک زغال حاوی خاک رس استفاده نمایید. خاک رس چربی اضافه ی سطح پوست را جذب می کند و از بروز اکنه روی سطح پوست جلوگیری می کند. چنانچه دارای پوست خشکی هستید بهتر است از ماسک با ترکیبات آبرسان و مرطوب کننده استفاده کنید.

اگر پوست حساسی دارید بهتر است از ماسک های غیر معطر استفاده نمایید.

ماسک زغال

نحوه استفاده از ماسک زغال

مقدار یک چهارم از ماسک را روی کل صورتتان پخش کنید این کار رامی توانید با یک قلمو و یا دست انجام دهید. به شکل دورانی شروع به ماساژ پوست نمایید.

از ماسک زغال در نزدیکی لب ها و چشم هایتان استفاده نکنید زیرا این قمست ها بسیار حساس اند.

به مدت ۱۵ دقیقه باید ماسک روی صورت باشد و خشک شود.

اگر احساس درد دارید سریعا ماسک را بشوید.

برای برداشتن از پایین شروع به برداشتن ماسک از روی صورتتان کنید.

بعد از استفاده از ماسک صورتتان را شست و شو دهید و از کرم نرم کننده جهت جلوگیری از خشکی پوست استفاده نمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید