لوازم بهداشتی مورد نیاز نوزاد

2021-02-27

پروبیتی: حتما برای شما هم این سوال پیش آمده است که چه وسایلی برای نوزاد خریداری کنید؟ چه لوازم بهداشتی مورد نیاز نوزاد است ؟ سلامت کودک در خانواده از جایگاه مهمی برخوردار است، انتخاب لوازم بهداشتی مورد نیاز نوزاد نیز رابطه مستقیمی با سلامت نوزاد دارد. از این رو در این مقاله به مهم ترین لوازم بهداشتی برای حفظ سلامت نوزاد می پردازیم همراه ما باشید.

لوازم بهداشتی مورد نیاز نوزاد

لوازم بهداشتی مورد نیاز نوزاد

پنبه برای تمیز کردن نوزاد

روغن بچه: مرطوب نگه داشتن بدن نوزاد بسیار مهم است با روش های صحیح ماساژ کودک و مقداری روغن بدن نوزاد را ماساژ دهید.

پنبه: پنبه یکی از موارد لازم در خصوص تمیز کردن کودک در روزهای اول تولد است. پنبه به حالت گلوله شده باشد بهتر است؛ استفاده از پنبه و مقداری آب گرم برای پاک کردن چشم های نوزاد در روزهای اول ضروری است.

blank

انتخاب پوشک مناسب

پوشک کودک: انتخاب پوشک مناسب برای کودک با توجه به سن، وزن کودک و برند پوشک بسیار مهم است. استفاده از پوشک های شورتی به دلیل تعویض آسان و راحت پیشنهاد می شود.

استفاده از پودر بچه: حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که در زمان تعویض پوشک بچه التهابات و جوش هایی را روی سطح پا و ناحیه تناسلی کودک دیده اید استفاده از پودر بچه سبب التیام این التهابات می شود.

برس مو: حتما برای نوزادتان از برس مو مخصوص اتسفاده نمایید.

دستمال مرطوب کودک: استفاده از دستمال مرطوب مناسب و بدون الکل، ضدآلرژی برای کودک بسیار مهم است. از دستمال مرطوب برای برطرف کردن آلودگی ها و نشتی پوشک روی پای کودک استفاده می شود.

لوازم بهداشتی مورد نیاز نوزاد

لوازم بهداشتی مورد نیاز نوزاد

شیشه شیر برای نوزاد بخرید

پستانک و شیشه کودک: غالبا زمان هایی پیش می آید که مادارن در خانه نیستند تا کودک را شیر بدهند استفاده از شیشه شیر و مقداری شیر کمک زیادی به رفع گرسنگی کودک می کند.

دما سنج: استفاده از دما سنج برای حفظ و پایداری شرایط دمایی منزل بسیار مهم است.

لوازم بهداشتی مورد نیاز نوزاد

شامپوی مناسب کودک

استفاده از شامپوی بچه مناسب: اغلب شامپو ها سبب سوزش چشم کودک می شود. انتخاب شامپوی بدون اشک برای کودک بسیار مهم است زیرا اغلب کودکان در حمام چشم هایشان را باز نگه می دارند.

وازلین: استفاده از پوشک بچه سبب جوش و خارش در ناحیه پای کودک می شود که می توانید از وازلین برای جلوگیری از این نوع جوش های سطح پای کودک استفاده نمایید.

وان حمام: استفاده از وان حمام جداگانه برای نوزاد سبب حفظ بهداشت و جلوگیری از سر خوردن کودک در زمان شست و شو می شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید